Przeprowadzka do Szczecina – miasto z duszą i z szerokimi możliwościami

Przeprowadzka do Szczecina – miasto z duszą i z szerokimi możliwościami

Podjęcie decyzji o przeprowadzce do innego miasta nie należy do łatwych, ponieważ wiąże się to z wieloma wątpliwościami. Zazwyczaj przeprowadzamy się do innego miasta w celu zarobkowym, do miejsca, w którym można zamieszkać nie martwiąc się o wiele istotnych spraw. Jednym z takich miejsc jest Szczecin, który wciąż się rozwija i generuje wiele możliwości na rynku pracy.

Zanim rozpoczniesz przygodę w swoim wymarzonym mieście jakim jest Szczecin, warto się do tego dobrze przygotować.

Przed wyjazdem do Szczecina przygotuj sobie odpowiedni grunt. Upewnij się, że praca do której wyjeżdżasz jest tego warta, czy masz możliwość rozwoju i czy zarobki będą na tyle satysfakcjonujące, aby zamieszkać tu na dłużej lub na stałe. Postaraj się zebrać jak najwięcej informacji o mieście tzn. jak tu się żyje, jakie są ceny w sklepach czy mieszkają tu jacyś Twoi znajomi, do których w razie potrzeby możesz się zwrócić.

Przed wyjazdem ureguluj wszystkie sprawy urzędowe i kwestie mieszkania. Bardzo ważne jest, aby znaleźć odpowiednie mieszkanie lub dom do zamieszkania. Jeśli posiadasz swoją nieruchomość i chcesz szybko ją sprzedać, aby zakupić nowe lokum w Szczecinie, firma skupująca nieruchomości pomoże Ci w sprzedaży. Oferowane ceny mieszkań i domów, są tutaj dużo bardziej korzystne, niż w innych polskich miastach. Tak więc, szybka sprzedaż nieruchomości będzie kluczowa, w przypadku, kiedy Twoja decyzja o przeprowadzce jest nieodwołalna.

Największym problemem będzie wyjazd w pojedynkę do nowego miasta, gdzie nie ma rodziny, ani znajomych. Jednak nie ma co się martwić na zapas, ponieważ Szczecin oferuje wiele miejsc, gdzie będziesz mógł poznać nowych ludzi. Możesz trafić na fantastycznych współlokatorów, współpracowników albo zwyczajnie zapisać się na zajęcia dodatkowe jak taniec, gry planszowe czy fitness.

Dlaczego Szczecin jest wyjątkowym miejscem do życia?

Na początek warto zwrócić uwagę na położenie geograficzne Szczecina, ponieważ jest to jedyne miejsce w Polsce, które ma najbliżej do największej ilości europejskich stolic. W pół godziny jazdy samochodem z centrum miasta znajdziemy się na autostradzie w Kołbaskowie, gdzie cała Europa zachodnia stoi przed nami otworem. W 1,5 godziny osiągniemy Berlin z ofertą lotniczą ogarniającą cały świat. Natomiast w 1,5 h dotrzemy do Świnoujścia, skąd kursują promy do urokliwych krajów skandynawskich.

Szczecin otula zarówno bujna zieleń, jak i szeroka woda. Przepływa przez miasto rzeka Odra, ale miasto przecięte jest również kanałami, a w jego układ przestrzenny wtopione są liczne jeziora. Dzięki temu powstała sieć dróg wodnych, którymi można dopłynąć do Morza Bałtyckiego, jak również do wielu miejsc w Europie. Miasto otulone jest piękną, często o dużych walorach przyrodniczych zielenią. Mieści tu się Szczeciński Park Krajobrazowy, jakim jest Puszcza Bukowa, zieleńce, dużą ilość zieleni przy ulicach i placach, jak również niepowtarzalny, podlegający ochronie drzewostan na cmentarzu centralnym

Praca i nauka

Dawniej Szczecin był miastem typowo stoczniowym, lecz obecnie rozwija się w innych kierunkach. Jest to niewątpliwie miasto nauki, gdzie znajdziemy tu około dwudziestu wyższych uczelni i w którym rozwija się również coraz bardziej sztuka. W 2010 roku została otwarta Akademia Sztuki, która jest jedynym ośrodkiem w Polsce posiadającym kierunki plastyczne, muzyczne i taneczne. To sprzyja rozwojowi Szczecina jako miasta nauki i sztuki.

Jeżeli chodzi o rynek pracy w Szczecinie to jest on zadowalający, ponieważ bezrobocie wynosi tu ok 6%. Największe zapotrzebowanie pochodzi ze strony branży IT, finansów i budownictwa. Jak się okazuje coraz więcej managerów i specjalistów, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, przyjeżdża do Szczecina w poszukiwaniu lepszego zatrudnienia lub na zlecenia swoich firm.

Infrastruktura miejska w Szczecinie

Osoby, które cenią sobie swobodę w przemieszczaniu się po mieście, czy też osoby niezmotoryzowane, mogą skorzystać z komunikacji miejskiej, która jest w zasięgu ręki. W Szczecinie infrastruktura komunikacyjna rozwinięta jest bardzo dobrze, więc nawet wybierając mieszkanie w dzielnicach peryferyjnych zawsze możemy liczyć na transport miejski. Wyklucza to konieczność posiadania własnego środka transportu, gdyż do dyspozycji pozostają: autobusy, tramwaje, pociągi czy busy.

Równie zasobnie przedstawia się oferta handlowo-usługowa z wieloma centrami handlowymi, które oferują szereg udogodnień. W szczecinie bez problemu dostaniesz się do opieki zdrowotnej (więcej punktów medycznych), ośrodków edukacyjnych czy miejsc życia kulturowo-rozrywkowego. Miasto oferuje wiele atrakcji i możliwości swoim małym i większym mieszkańcom. Jest wiele miejsc do rodzinnego spędzania czasu. Dużo tu teatrów, kin, muzeów.

Szczeciński rynek nieruchomości – szybka sprzedaż mieszkania

Przeprowadzając się z innego miasta na stałe do Szczecina, często chcemy sprzedać swoje mieszkanie, które znajduje się w dawnym miejscu zamieszkania, aby zakupić nową nieruchomość w nowym miejscu. Jest to sytuacja dość powszechna, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skup nieruchomości, który szybko i korzystnie odkupi od nas nieruchomość. Niestety samodzielna sprzedaż nieruchomości może zająć wiele tygodni, jeśli nie miesięcy czy lat, a co za tym idzie nasze plany dotyczące przeprowadzki, również legną w gruzach. Można tego uniknąć w prosty sposób. Wystarczy zdecydować się na profesjonalny skup nieruchomości w Szczecinie. Jest to ciągle rozwijające się miasto, dlatego nietrudno znaleźć atrakcyjną ofertę.

Za otrzymaną gotówkę możemy kupić mieszkanie w korzystnej lokalizacji, z łatwym dostępem do centrum miasta i komunikacji miejskiej. Dużą zaletą zakupu mieszkania na rynku wtórnym w Szczecinie jest z pewnością niższa cena nieruchomości, a także to, że nie trzeba będzie czekać, aż wymarzone lokum powstanie, jak ma to bardzo często miejsce w przypadku zakupów mieszkań na rynku pierwotnym.

Niezależnie od tego czy przenosimy się do Szczecina wraz z rodzinami czy samodzielnie, zawsze znajdziemy mieszkanie na przedmieściach lub w centrum, które spełni nasze oczekiwania.

2 komentarze
  • Marek Kowalski
    Posted at 11:52h, 23 stycznia Odpowiedz

    Szczecin to piękne miasto, byłem tam na tygodniowej wycieczce zwiedziłam sporo ciekawych miejsc, polecam

  • Eliza109
    Posted at 10:03h, 30 stycznia Odpowiedz

    Będę musiała kiedyś pojechać może w te wakacje 🙂

Post A Comment