Szczecin – miasto, w którym warto zamieszkać

Szczecin – miasto, w którym warto zamieszkać

Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego, który charakteryzuje się doskonałym położeniem. Miasto dzieli od morza jedyne 65 km, a w bezpośrednim zasięgu znajduje się wiele miejscowości wypoczynkowych. Dla osób, które planują zamieszkać w Szczecinie nie bez znaczenia pozostaje aspekt bliskości do Niemiec. Berlin i Szczecin są idealnie ze sobą skomunikowane, co ma wpływ na możliwości zatrudnienia na niemieckim rynku pracy. Niemcy to również idealna baza do wypadów w dalsze zakątki Europy jak np. do Szwajcarii, Austrii, czy Francji.

Poznaj zalety Szczecina

Niewątpliwie Szczecin jest atrakcyjnym miastem nie tylko dla studentów, ale również dla osób, które ten etap edukacji mają już za sobą. Bez wątpienia jest to miejscowość obfitująca w szereg różnych atrakcji dla całej rodziny. Jest to miasto z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, możliwością rozwoju zawodowego, dobrym szkolnictwem, dobrze rozwiniętym zapleczem kulturalno-rozrywkowym, jak również gastronomicznym.

Szczecin jest jednym z najstarszych miast w Polsce, które urzeka ciekawymi zabytkami, np. przepięknymi Wałami Chrobrego, które stanowią zespół tarasów Widokowych albo Zamek Książąt Pomorskich, stanowiący historyczną siedzibę rodu Gryfitów, władców Księstwa Pomorskiego. Ponieważ są one umiejscowione w bliskiej odległości od rzeki Odry stanowią niezwykle interesującą trasę widokową. Tu podziwiać można z jednej strony odrzańskie wody, z drugiej zaś ogromne zabytkowe budowle, w których obecnie swoje siedziby posiadają: Muzeum Morskie, Akademia Morska, a także Urząd Wojewódzki. Kierując się ku najstarszej części miasta napotkamy na pozostałości dawnych murów miejskich, a także Basztę Siedmiu Paszczy i zachwycające bogactwem zdobień bramy: Portową i Królewską.

W tym mieście nie sposób się nudzić, bo miasto oferuje swoim mieszkańców szereg atrakcji kulturalnych. Organizuje się w nim sporo wystaw, koncertów, regat.

Czy warto zainwestować w kupno mieszkania na terenie Szczecina?

Ze względu na prestiżowe uczelnie wyższe, które przyciągają studentów do Szczecina, rynek nieruchomości ciągle się rozwija. Osoby planujące zakup mieszkania inwestycyjnego powinny pamiętać, że wśród młodych ludzi przyjeżdżających na studia do Szczecina centrum cieszy się największą popularnością, a sprzedaż mieszkań w tym miejscu jest wyjątkowo duża.

Szczecin jest jednym z tych miast, gdzie osiedlają się nie tylko studenci. Coraz więcej osób decyduje się na zakup domku w Szczecinie. Dzieje się tak, ponieważ jest to bajeczna miejscowość, pełna wspaniałych atrakcji i ciekawych miejsc dla całej rodziny. W mieście znajduje się wiele terenów zielonych, a także miejsc przyjaznych dzieciom (place zabaw, boiska). Do dyspozycji mieszkańców pozostają również teatry, kina, galerie handlowe, centra sportowe. Życie w tym mieście nie generuje tak wysokich kosztów, jak np. mieszkanie w stolicy. Niższe są nie tylko ceny nieruchomości, ale też np. wizyt lekarskich, usług kosmetycznych, prywatnych żłobków itp.

Jak się okazuje coraz więcej specjalistów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy przyjeżdża do Szczecina w poszukiwaniu lepszego zatrudnienia lub na zlecenia swoich firm. Największe zapotrzebowanie jest w takich branżach jak: IT, finansów i budownictwa. Dlatego są to osoby, które najczęściej szukają mieszkania na wynajem w korzystnej lokalizacji, z łatwym dostępem do centrum miasta i komunikacji miejskiej. W zależności od tego czy przenoszą się do Szczecina wraz z rodzinami czy samodzielnie, wybierają mieszkania na przedmieściach lub w centrum. Aby ułatwić poszukiwanie odpowiedniego lokum, warto skorzystać z usług, które proponuje firma skupiająca nieruchomości, ponieważ w ten sposób skrócimy czas poszukiwań mieszkania.

Szczecin – mieszkania w otoczeniu zieleni

Dzięki temu, że Szczecin położony jest w niewielkiej odległości od morza, można cieszyć się bardzo dobrym powietrzem co jest dużym atutem tego pięknego miasta. Co więcej, Szczecin usytuowany jest również nad jeziorem Dąbie, które jest czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce. Natomiast w obrębie miasta spotkać można duże tereny zieleni miejskiej – parki, zieleńce, cmentarze, lasy, skwery oraz zieleń uliczną. Jednym z najbardziej urokliwych miejsc, gdzie można udać się na spacer jest park Kasprowicza, znajdujący się na wzniesieniu i stoku Doliny Niemierzyńskiej, w którym znajduje się sztucznie utworzone małe jezioro Rusałka. W Szczecinie znajduje się ponad 40 kilometrów ścieżek rowerowych, większość z nich usytuowanych jest w dzielnicy Zachód oraz na Śródmieściu.

Przyroda, która otacza Szczecin sprawia, że może to być doskonałe miejsce do życia dla tych, którzy chcą być blisko natury, a przy tym czerpać z wszelkich dogodności miejskiej infrastruktury. Co więcej, ostatnie lata były bardzo obfite, jeżeli chodzi o ciekawe inwestycje, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Alternatywą dla miłośników miast, kochających zieleń i własną przestrzeń są np. tarasy. Budowane są na różnych kondygnacjach, pozwalają wypocząć i dają poczucie prywatności. Dowolna jego aranżacja umożliwia wyciszenie się. Poza tym to również walory widokowe. Miasto nocą to widok nie do przecenienia.

Jeśli postanowiłeś tu zamieszkać i zamierzasz szybko sprzedać swoje stare mieszkanie, aby następnie kupić nowe lokum w Szczecinie, pomocny w tej kwestii będzie skup mieszkań, który od ręki odkupi Twoje mieszkanie.

1 Comment
  • A WordPress Commenter
    Posted at 10:02h, 17 września Odpowiedz

    Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Post A Comment